D.U.K.

birželio, 21, 2021
Vestuvių fotografija

Kodėl vestuvių šventei patariate rinktis profesionalų komandą?

Vestuvių diena yra išskirtinė gyvenimo šventė. Prisiminimai liks visam laikui. Profesionali planuotoja visą dieną sudėlios taip, kad nereikės stresuoti, Jums liks tik mėgautis diena. Profesionalus fotografas, filmuotojas įamžins vestuvių dieną taip, kad žiūrint vestuvių nuotraukas ar filmuotą medžiagą, kad ir po 10 metų vėl ir vėl išgyvensite savo vestuvių dieną. Vedėjas ir jo komanda, dažniausiai matomi tik vakarinėje dalyje. Kaip sklandžiai praeis vestuvių dienos vakarinė dalis,  priklauso nuo renginių vedėjo suburtos komandos, sugebėjimų, patirties, charizmos.

Kaip išsirinkti savo vestuvių dienos fotografą?

Jei vestuvių fotografą rinkčiausi aš, atkreipčiau dėmesį į spalvas, kokia yra odos spalva. Aš be galo daug dėmesio skiriu spalvoms. Mano nuotraukose žmogaus oda yra tokia, kokia yra. Ji nei per geltona, nei per balta.

Atkreipčiau dėmesį ir į juodai baltas nuotraukas. Asmeniškai man, juodai baltos nuotraukos atrodo labai šarmingos. Ypač tada, kai juoda ir balta spalvos yra švarios, ne išblukusios, kontrastingos. Pažiūrėkite kiek spalvotų ir kiek juodai baltų nuotraukų yra fotografo portfolio. Ar Jus tai tenkina.

Pabendraukite su fotografu telefonu, per video pokalbį ar esant galimybei susitikite gyvam pokalbiui. Išgirskite fotografą, bei atkreipkite dėmesį ar pats fotografas Jus girdi, išklauso, pataria.

Jūsų nuotraukose daugelis porų atrodo kaip modeliai, atsipalaidavę, visiškai ne susikaustę. Kaip tai pavyksta?

Labai dažnai sulaukiu tokių klausimų. Viskas labai paprasta. Didžioji dalis porų, vestuvių dieną fotografavosi pirmą kartą. Viskas pavyksta ar ne?

Yra keletas pastebėjimų ir patarimų. Pirmiausia, tai išsirinkite tinkamą aprangą. Turite jaustis puikiai, tobulai su rūbais, kuriuos dėvite. Turite tikti vienas prie kito, prie vietos, kurioje vyksta šventė.

Dar svarbesnis yra suvokimas, kad tai yra Jūsų vestuvių diena, gyvenimo šventė. Mėgaukitės, gurkšniais rykite kiekvieną dienos akimirką. Nebijokite flirtuoti, liesti, bučiuoti, apkabinti. Džiaukitės vienas kitu. Kiekviena sekundė praleista kartu yra aukso vertės.

Paskutinė, bet ne ką mažiau svarbi smulkmena yra fotografas. Aš pasirūpinu ne tik tuo, kad būtų tinkamai užfiksuota diena, kokybiškai retušuotos nuotraukos, bet ir patarimais prieš vestuvių dieną, bei fotosesijos metu.

Vestuvių rytas, pasiruošimas ir vestuvių dienos vakarinė dalis. Ar tikrai verta šias akimirkas fotografuoti?

Visi vestuvių dienos momentai yra svarbūs. Kaip matote savo vestuvių dienos rytą, priklauso tik nuo Jūsų. Man, vestuvių diena yra istorija. Istorija, kuri jau nepasikartos. Stengiuosi užfiksuoti kuo daugiau šventės akimirkų, pagauti kuo daugiau reportažinių kadrų. Ryto, pasiruošimo akimirkos yra labai žavios. Juokas, jaudulys, susimąstymas, šampano taurė ryte, elegancija. Visa tai ir dar daugiau fiksuojama ryte.

Kai man sako, kad vakare nėra ko fotografuoti apart jaunųjų šokio, torto pjovimo ir fejerverkų, tai aš dažniausiai nesutinku. Vakarinė dalis, tai atskira istorija. Sveikinimai, džiaugsmo ašaros, apkabinimai, pokalbiai vakare, juokas, šėlsmas šokių aikštelėje ir dar daug daug visko.

Visa vestuvių diena yra vienodai svarbi. Istorija, kurią norėsite prisiminti.

Ar padedate išsirinkti fotosesijos vietą? Kiek laiko patartumėte skirti jaunųjų fotosesijai?

Visais atvejais jaunųjų fotosesijos vietą planuojame kartu. Minėjau, kad labai svarbi yra jaunųjų apranga, ji dažniausiai diktuoja fotosesijos vietą. Atsižvelgdamas į aprangos stilių ir pageidavimus, siūlau fotografavimo lokacijas.

Jaunųjų fotosesijai įprastai skiriama 2-3 valandos. Nors viskas labai priklauso nuo vestuvių dienos scenarijaus, bei jaunųjų poreikių.

Ne kartą yra tekę jaunųjų fotosesiją planuoti atskirą dieną. Jei tik jaunieji nori fotografuotis, nuvykti į išskirtinę lokaciją, nestresuoti dėl to, kad nespės į šventės vietą, visada siūlau rinktis jaunųjų fotosesiją atskirą dieną.

Ar siūlote LoveStory – prieš vestuvinę fotosesiją?

Taip, siūlau savo poroms prieš vestuves sukurti trumpą, ne įpareigojančią foto sesiją. Dažniausiai fotosesiją planuojame kitoje vietoje, nei vyks šventė. Įprastai jaunieji iš Vilniaus ar Kauno savaitgaliui atvyksta iki pajūrio. Sukuriame trumpą istoriją, kuri ne tik papildo vestuvių dienos istoriją, bet jos metu susipažįstame. Jaunieji pamato, kad fotografuotis yra itin paprasta, kad tai ne darbas, o tiesiog laiko praleidimas.

Matėme, kad darote foto knygas? Ar tikrai verta užsisakyti tokią foto knygą?

Jaunųjų dienos istorijos, sutalpintos kokybiškoje foto knygoje, atrodo išskirtinai ir turi didesnę išliekamąją vertę, nei nuotraukos kompiuteryje. Odinis viršelis, kokybiški, stori lapai, išskirtinai sumaketuota foto knyga, bus ne tik puiki dovana tėveliams, bet ją bus žymiai maloniau vartyti, nei žiūrėti nuotraukas Tv ar kompiuterio ekrane. Visada įspūdį padaro nuotraukos, kurios atspausdintos per visą foto knygos atvartą. Dirbu su monituriumi, kuris yra sukalibruotas, todėl atkuriamos spalvos yra tikros. Tokios spalvos matomos ir foto knygose.

Kokiame mieste fotografuojate?

Fotografuoju visoje Lietuvoje ar už jos ribų. Kuriu vestuvių dienos istorijas ten, kur mane kviečia. Lietuvoje dažniausiai tenka dirbti Vilniuje.

Fotografuojate vienas ar su asistentu?

Priklauso nuo jaunųjų poreikių, pageidavimų. Dažniausiai dirbu vienas, bet esant poreikiui galima užsakyti asistentą.